yağ üretim tesis, ham rafine yağ üretim tesisi, antalya gıda üretim tesisi, yağ üretimi

tasarim59

yağ üretim tesis, ham rafine yağ üretim tesisi, antalya gıda üretim tesisi, yağ üretimi

ÜRETİM TESİSİ

     Firmamızın üretim tesisi hammadde, yarı ürün, ürün stoklama, kalite ve miktar kontrolü yapılmasına izin verecek şekilde projelendirilmiş, tesiste ki hammadde girişinden ürün çıkışına kadar prosesin her aşamasında Türk Standartlarına uygun kalite ve kontrol ekipmanları ile donatılmıştır.

     Firma olarak ayçiçek ve kanolayı iç piyasadan ve ithal olarak temin edip alınan ayçiçek ve kanola ilk etapta ham yağ olarak ekstrasyon bölümlerinde işlenerek ham ayçiçeği ve ham kanola yağı elde edilir. Elde edilen ham ayçiçek ve kanola yağı rafine bölümünde rafinasyonu yapılmak suretiyle yemeklik vinterize ayçiçeği yağı ve rafine kanola yağı olarak son hali elde edilmiş olur.

 

     Antalya Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş olarak 1996 yılında %100 yerli sermaye ile kurulmuş ve bugüne kadar faaliyetlerine aralıksız devam etmiştir. İlk etapta yağlı tohum kırmasıyla ham yağ piyasasına başlangıç yapan firmamız, 2007 yılında rafine yemeklik yağ üretimine başlayarak, bugünlere kadar istikrarlı bir grafik sergileyerek yatırımlarına devam etmiştir.

 

antalya gıda bitkisel yağ sanayicileri derneği üyesidir

Kanola