yağ, rafine yağ, ham yağ, yağ üretimi, antalya gıda, yağ iletişim

tasarim59

yağ, rafine yağ, ham yağ, yağ üretimi, antalya gıda, yağ iletişim

Tarihçe

     Antalya Gıda Sanayive Ticaret A.Ş olarak1996 yılında %100 yerli sermaye ile kurulmuş ve bugüne kadar faaliyetlerine aralıksız devam etmiştir. İlk etapta yağlı tohum kırmasıyla ham yağ piyasasına başlangıç yapan firmamız, 2007 yılında rafine yemeklik yağ üretimine başlayarak, bugünlere kadar istikrarlı bir grafik sergileyerek yatırımlarına devam etmiştir.

     Bugün Tekirdağ İli Muratlı İlçesi Karıştıran Yolu 2. Km de 14.000m2 kapalı toplam 50.000m2 alan üzerine kurulu firmamızda 136.800 Ton/Yıl Yağlı Tohum kırma 56.088 Ton/Yıl Ham Yağ ve 29.808 Ton/Yıl Rafine Yağ kapasitesiyle 60 kişiye iş istihdamı sağlamaktadır. Firmamız nitelikli personel seçimi ve yüksek motivasyon olgusuyla hareket ederek, etkili ve motive edilmiş bir organizasyon oluşturmak suretiyle sürekli eğitimler ile kişisel gelişimi desteklemektedir, böylece sektörde fark yaratan bir firma olma yolunda ciddi girişimler ortaya koymuştur.

     Tarımın ciddi bir sektör olduğu ülkemizde firmamız kurulduğu tarihten itibaren bölge çiftçisinin menfaat ve çıkarlarını her zaman ön planda tutarak, üreticiyle tüketici arasında köprü görevi üstlenmiş ve nitekim de başarılı olmuştur. Günümüz teknolojisini etkin bir şekilde kullanarak çiftçimizi kaliteli ürün yetiştirmeye teşvik etmiş, yağ oranları konusunda yurt içi alımlarında teşvik primi uygulamak suretiyle Trakya bölgesinde ki yağ oranlarının yükselmesine katkıda bulunmuştur. Firma olarak yurtiçi ürünlerine ağırlık vermiş, ürün miktarının arttırılması konusunda çaba sarf etmiştir. Yaptığı çalışmalar neticesinde bölge çiftçisinin takdirini toplamış ve her daim desteğini kazanmıştır.

     Dünya ve Türkiye ekonomisinde son yıllarda görünen daralmaya rağmen, rekabetin yüksek karlılığın çok düşük olduğu sıvı yağ sektöründe büyük bir gelişme göstererek hedeflerine hızlı ve emin adımlarla ilerlemektedir

 

     Antalya Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş olarak 1996 yılında %100 yerli sermaye ile kurulmuş ve bugüne kadar faaliyetlerine aralıksız devam etmiştir. İlk etapta yağlı tohum kırmasıyla ham yağ piyasasına başlangıç yapan firmamız, 2007 yılında rafine yemeklik yağ üretimine başlayarak, bugünlere kadar istikrarlı bir grafik sergileyerek yatırımlarına devam etmiştir.

 

antalya gıda bitkisel yağ sanayicileri derneği üyesidir

Kanola